Rozhovor NLP workshop Preprogramujte svoju hlavu na úspech

Preprogramujte svoju hlavu na úspech. To znie zaujímavo. Môžete nám priblížiť, ako to funguje v praxi?

 1. Čo vlastne znamená NLP a ako to funguje?

NLP /Neurolingvistické programovanie/ mení spôsob ako manažéri a obchodníci komunikujú a pracujú. Je to „umenie a veda“ o osobnom vyniknutí. NLP Vám umožní pochopiť a zmeniť to ako myslíte, ako cítite a ako sa správate. Dovoľuje Vám zvoliť si, čo robiť, aby ste mohli mať to, čo chcete, či aby ste mohli byť tým, čím chcete byť. Prostredníctvom aplikácie princípov a techník NLP sa uskutočnia vo Vašom správaní v práci i osobnom živote zásadné a dlhotrvajúce zmeny. Manažérom a obchodníkom tieto nástroje prinášajú obrovský úspech a ich dopad je ďalekosiahly. NLP pomáha ľuďom na celom svete, aby dosiahli to, čo v živote chcú dosiahnuť a dosiahli to rýchlo.

 1. Čo všetko mi pomôže účasť na workshope vyriešiť ?

Záleží len na Vás čo si budete chcieť odniesť. NLP je čisto racionálny súhrn „zbraní“ a „know- how“ s ktorými získate efektívne a okamžite použiteľné techniky. Môžete ich používať napríklad na:

 • Dosiahnutie cieľov, ktoré sa Vám kedysi mohli zdať nemožne dosiahnuteľné
 • Vytvorenie lepšieho vzťahu so svojimi klientmi, kolegami a podriadenými
 • Jasné a presvedčivé prezentovanie svojho vyjadrenia či názoru
 • Nachádzanie nových, tvorivých spôsobov, ako riešiť problémy a dosahovať najlepšie rozhodnutia
 • Získanie radosti zo svojich prejavov a prezentácií na verejnosti
 • Zefektívniť svoju prácu a zvýšiť svoje príjmy
 1. Kto môže učiť toto NLP, dá sa to naučiť aj svojpomocne ?

Ak zápolíte s nejakým problémom alebo výzvou, povedzme že sa Vám pokazilo auto, alebo zdravie neslúži tak, ako by malo. Naštudujete si to v knihe prípadne na internete alebo idete za autorizovaným odborníkom s praxou? V druhom prípade je neporovnateľne väčšia šanca, že dosiahnete požadovaný výsledok vo vysokej kvalite.

 1. Na akej báze je školenie vedené ?

Jedno staré čínske príslovie vraví: „Povedz mi to, a ja to zabudnem; ukáž mi to, a ja si to zapamätám; nechaj ma to urobiť a ja to pochopím.“ Preto sme sa rozhodli vybrať hrozienka z koláča a tieto najlepšie a najúčinnejšie postupy natrénovať formou 1-dňového workshopu. Takto si účastníci budú môcť sami na sebe a na kolegoch vyskúšať preberané techniky a nástroje. Tým získajú istotu v ich používaní a budú ich môcť okamžite využívať vo svojom bežnom pracovnom a osobnom živote.

 1. Veľa sa hovorí o rôznych motivačných knihách. Aký je rozdiel medzi NLP a motivačnými knihami?

Kde končia motivačné knihy, tam začína náš NLP workshop. Motivačné knihy sú výborné na inšpiráciu, na naštartovanie procesu zmeny. K životnej zmene je popri zmene myšlienok a slov dôležitý i čin. Bez neho sa nič v realite nezmení. V tom je silná stránka workshopu Preprogramujte svoju hlavu na úspech. Spoločne zmeníme pozitívnym smerom Vaše myšlienky, slová a naštartujeme činy. Získate praktický návod, ako presne postupovať v každodennom živote tak, aby ste dosiahli Vami požadovaný výsledok.

 1. Na trhu je veľa rôznych seminárov. Z vlastných skúseností môžem povedať, že sa niekedy stáva, že na začiatku je každý nadšený, ale neskôr nadšenie opadá a realita a aplikácia je úplne iná. Viete potvrdiť, že NLP metódy naozaj fungujú? Máte to vyskúšané na sebe, prípadne aké máte výsledky, referencie. Prečo sú NLP školenia také úspešné?

NLP plne rešpektuje systém, ako funguje ľudský mozog a v súlade s ním používa techniky na požadavané zmeny. Preto sa vo svete úspešne využíva viac ako 40 rokov. Preniklo i do výcviku manažérov, obchodníkov, konzultantov, tvorcov reklám a ďalších profesionálov, ktorí potrebujú zdokonaliť svoje komunikačné schopnosti s ľuďmi, vrátane vojakov a policajtov. Techniky NLP sú používané i pre psychickú prípravu športovcov (napr. golfista Tiger Woods, tenisti Serena Williams, Andre Agassi, z tímových športov L.A. Kings a niektoré kluby anglickej Premier league – Manchester United a ďalší). Ja osobne i moji klienti ich tiež využívame s výbornými výsledkami /nadobudnutie sebavedomia pri prezentácií na medzinárodnej konferencii, získanie požadovanej práce, dosiahnutie kariérnej pozície, vybudovanie školiaceho strediska, zlepšenie vzťahov v rodine…/ . Bol by to dlhý zoznam ich tu všetky menovať, uvádzam ich vo svojich referenciách na webovej stránke.

 1. Ak si niekto povie, že viac by sa mu hodil individuálny prístup ako skupinový, čo v takom prípade?

Mysleli sme i na takýchto ľudí. Pre nich by bola najvhodnejšia séria koučovacích stretnutí s využitím princípov NLP, kde sa budem osobne venovať iba im.

Môžu si objednať prvé „ochutnávkové“ stretnutie zdarma, kde preberieme ich špecifické potreby a požiadavky.

 1. Informácie ma zaujali, premýšľam, že sa workshopu zúčastním. Mám však ešte zopár otázok, ktoré ma v tom utvrdia. Pre koho je školenie vhodné? Čo sa naučí, čo získa účastník? Vrátia sa investované peniaze?

Workshop je špecificky zameraný na riešenie problémov s ktorými sa stretávajú manažérky, obchodníčky a majiteľky firiem. Naučia sa zručnosti a získajú postoje, ktoré im umožnia byť pracovne ešte úspešnejšími a zároveň mať zo seba dobrý pocit. Mám skúsenosť, že sa vložené prostriedky vrátia už pri ďalšom uzatváraní obchodu.

PhDr. Petra Drozdová-de la Fére je profesionálny certifikovaný biznis a osobný kouč s certifikátom asociácie ICF (Medzinárodná federácia koučov). Absolvovala medzinárodne uznávaný certifikovaný program koučovania TASC na Erickson College (Vancouver, Kanada).

Vlastní medzinárodne uznávaný certifikát Licensed Practitioner z Neurolingvistického programovania /NLP/ akreditovaný Society of Neuro-Linguistic Programming.

Pred kariérou kouča pracovala ako manažér a koordinátor podpory obchodnej služby v poisťovni ING, obchodný manažér a školiteľ v maklérskej firme Gradua a.s. a oblastný riaditeľ v poisťovni Uniqa.

Koučuje vyšší a stredný manažment vo finančných, obchodných, telekomunikačných a výrobných firmách /napr. Danone, Poisťovňa Dôvera, T-Com/.

www.vianova.sk

info@vianova.sk

Tel.:+ 421 907 184 648

About the author: vianovaadmin